A | A | A
Norway’s official websites abroad
Photo: Håkon Løken / Royal Norwegian Embassy in Kiev.Photo: Håkon Løken / Royal Norwegian Embassy in Kiev

Проект з утилізації протипіхотних мін набирає оберти

Last updated: 15.04.2013 // Павлоградський хімічний завод розпочав знищення протипіхотних мін в рамках угоди, підписаної між НАТО та Україною про знищення легкої і стрілецької зброї, боєприпасів і протипіхотних мін. Це підприємство є одним з п'яти українських підприємств-партнерів проекту.


Метою поточного етапу проекту є:

• утилізація 366,000 одиниць легкої і стрілецької зброї;
• утилізація 76,000 тонн боєприпасів;
• знищення 3 мільйонів протипіхотних мін.

Орієнтовна загальна вартість проекту - 25 мільйонів євро.

18 березня 2013 року розпочались роботи з утилізації мін. 9 квітня підприємство  разом з Агентством з матеріально-технічного забезпечення НАТО (NSPA) організувало візит для членів НАТО та країн-партнерів. З норвезької сторони у візиті взяв участь Аташе з питань оборони Хокон Льокен.

Після модернізації комплексу зі знищення протипіхотних мін типу ПФМ, відомих як міни-метелик, здійсненної за підтримки Уряду Норвегії в 2011-2012 роках, у даний час річна екологічно безпечна утилізаційна потужність заводу становить 1,2 млн. мін ПФМ. Поточний етап двостороннього проекту між НАТО і Україною передбачає утилізацію 3 млн. протипіхотних мін із майже 6 мільйонів мін, які знаходяться на складах в Україні. Знищення всіх протипіхотних мін є необхідною умовою Конвенції про заборону застосування, накопичення запасів, виробництва і передачі протипіхотних мін та про їхнє знищення (або Оттавського договору), однією зі сторін якої є Україна.

Станом на сьогодні, в рамках поточного етапу, який розпочався 18 березня, фінансування другого етапу проекту дозволяє  утилізувати близько 166 тисяч протипіхотних мін.

Слід зазначити, що важливою передумовою реалізації другого етапу цього проекту стала фінансова підтримка в 1 мільйон доларів США, яку Норвегія надала Україні на модернізацію комплексу з утилізації мін.


Share on your network   |   print