In English
25 березня 2001 року Норвегія приєдналася до шенгенської угоди про співпробітництво. З 21 грудня 2007 року до складу Шенгенської території входили такі країни: Латвія, Литва, Естонія, Польща, Угорщина, Словаччина, Словенія, Мальта і Чеська республіка. Починаючи з цієї дати, Шенгенська віза (А, В, С) буде дійсна для в’їзду в усі 24 країни-члени Шенгенської угоди.
З 25 березня 2001 року до складу Шенгенської території входили 15 країн: Бельгія, Нідерланди, Люксембург, Франція, Німеччина, Іспанія, Португалія, Греція, Італія, Австрія, Швеція, Данія, Фінляндія, Ісландія і Норвегія.
Кіпр, Велика Британія, Ірландія, Болгарія, Румунія і Швейцарія не належать до Шенгенської території.
З 21грудня 2007 року були скасовані перевірки паспортів на сухопутних та морських, а з 30 березня 2008 року – на кордонах в аеропортах всередині Шенгенської території. Це означає, що до 30 березня 2008 року пасажири, які прибувають до Норвегії літаком, скажімо, з Польщі, повинні будуть проходити паспортний контроль.
Розширення Шенгенської території матиме вплив на видачу віз та процедуру прикордонного контролю. Окрім того, громадяни третіх країн, які мають дозвіл на проживання у Норвегії, зможуть подорожувати до нових країн Шенгенскої угоди без візи.
Для Норвегії вищезгадане розширення не призведе до суттєвих змін щодо затверджених пунктів перетину кордону, за винятком аеропортів, оскільки Норвегія не має спільних кордонів з жодною новою країною Шенгенської угоди. Власники дозволів на проживання у нових країнах Шенгену мають право на перетин кордону, транзит і перебування у Норвегії протягом 90 днів.
Однократна в’їзна віза є достатньою для подорожі до країни Шенгенської території також у разі прибуття на Шенгенську територію через аеропорт країни-нового члена Шенгенської угоди і подальшої подорожі до іншої країни цієї угоди у період між 21 грудня 2007 р. та 30 березня 2008 р. Двократна віза у цьому випадку не потрібна.
На цій вебсторінці також розміщена більш детальна загальна інформація про типи віз та наобхідні документи УКРАЇНСЬКОЮ або АНГЛІЙСЬКОЮ та Загальна інформація від Імміграційного управління Норвегії (UDI).
Хто має право подачі заяви
Будь-яка особа має право подачі заяви на отримання візи або дозволу на проживання/роботу. Паспорт або дозвіл на проживання в Україні повинен бути дійсним шонайменше протягом трьох місяців після повернення з Норвегії. У паспорті мають бути принаймні дві вільні сторінки для наклеювання візи та/або дозволу на проживання.
Як подавати заяву
Аплікаційні і додаткові необхідні форми можна отримати у посольстві та роздрукувати з ІНТЕРНЕТ. Гарантійні форми для візитів можна отримати у відділеннях поліції Норвегії, у посольстві та роздрукувати з ІНТЕРНЕТ.
Будь-яка особа має право подачі заяви на отримання візи. Посольство зобов’язане прйняти і розглянути заяву, навіть якщо до неї не було додано жодного додаткового документу. Однак, додаткові документи зазвичай допомагають при розгляді заяви. Подавачу неповної заяви може бути одразу відмовлено у візі або його/її документи можуть бути надіслані для розгляду до Імміграційного управління Норвегії.
Заяви потрібно подавати до візового відділу посольства особисто (див. §108, Положення до Закону Норвегії про імміграцію).
ПРИМІТКА. Подавачі повинні особисто подавати усі додаткові документи разом із заявою. ПРОХАННЯ НЕ НАДСИЛАТИ ТАКІ ДОКУМЕНТИ ОКРЕМО ПО ФАКСУ, ЗВИЧАЙНОЮ АБО ЕЛЕКТРОННОЮ ПОШТОЮ.
У разі необхідності окремого надання додаткових документів на вимогу працівників візового відділу подавач повинен указати реєстраційний номер поданої заяви. Документи, надіслані без посилання на реєстраційний номер, НЕ РОЗГЛЯДАЮТЬСЯ. Запрошуюча сторона повинна надсилати необхідні додаткові документи безпосередньо запрошуваній стороні, а не до посольства.
Де можна подати заяву
В Україні:
Посольство Королівства Норвегія у Києві, вул. Стрілецька, 15, Київ 01901
Телефон: +380 44 590 04 70 (з 14.00 до 16.00). Для з'єднання з оператором натисність символ * і цифру "2".
Факс: +380 44 234 06 55
Email:
В Білорусі:
Посольство Республіки Франція у Мінську
Адреса: Площа Свободи, 11, Мінськ
Телефон: +375 17 210 28 68 (для довідок з конкретних візових питань)
+375 17 210 25 54 (інформація про візи у магнітофонному записі)
Факс: +375 17 210 25 48
Вебсайт: www.ambafrance-by.org