A | A | A
Norway’s official websites abroad

Тарифи консульських зборів

Last updated: 30.05.2011 // Поточні тарифи зборів за розгляд заяв на отримання візи і дозволів на роботу, проживання та на навчання.

Консульський збір за розгляд заяви на візу для короткострокового перебування для громадян України, Росії та Молдови становить 35 євро. Для громадян Білорусі та інших громадян, яким потрібна віза, цей збір становить 60 євро.

Збори сплачуються в режимі онлайн за допомогою електронної платіжної картки.

 

Тип візи

Громадяни України, Росії і Молдови

Громадяни Білорусі та інших громадян, яким потрібна віза

C. Шенгенська віза

Віза для короткострокових поїздок (до 90 днів) для приватних або ділових поїздок, туристичних та інших поїздок (одно-, дво- або багаторазовий в’їзд) 

35 євро

60 євро 

D. Заява на дозвіл на проживання у Норвегії або на його поновлення 

3000 крон 

3000 крон 

 D Заява, на дозвіл на проживання у Норвегії або його поновлення для студентів, науковців, які мають власні кошти, та Au Pair 

2500 крон

 

2500 крон 

D Заява на возз’єднання родини/ імміграцію (див. розділи 40-46 «Закону про імміграцію»  

3750 крон

3750 крон

D.  7-денна вїзна віза D для чоловіка/дружини, рішення приймається посольством (див.  2010-003)

 

35 євро

60 євро

Тарифи консульсьского збору від 1.05.2012 року згідно інструкції Міністерства юстиції G-2012-002


Звільнення від сплати консульського збору


Оскільки 1 вересня 2011 року набула чинності угода між Норвегією та Україною про спрощення оформлення віз, наразі візовий збір скасований для нижченаведених категорій українських заявників. Зауважте, що всі заявники повинні сплачувати збір при реєстрації заяви онлайн. Посольство відшкодовує сплачені кошти заявникам, звільненим від сплати збору, після отримання візовим відділом Посольства їхньої заяви та підтверджуючих документів. 

Українські заявники, звільнені від сплати консульського збору: 

  1. Близькі родичі (подружжя, діти, у т.ч. прийомні, батьки, у т.ч. опікуни, бабусі, дідусі та онуки) українських громадян, які проживають на законних підставах на території держав-членів Шенгенської угоди.
  2. Члени офіційних делегацій, які беруть участь у зустрічах, консультаціях або програмах обміну, а також у заходах, що проводяться в Норвегії міжурядовими організаціями.
  3. Члени національних і регіональних урядів, парламентів, конституційних і верховних судів, окрім власників дипломатичних паспортів, котрим не потрібна віза для поїздки в Норвегію.
  4. Учні, студенти, аспіранти та супроводжуючі їх викладачі, які планують поїздку з метою навчання або стажування.
  5. Інваліди та особи, які їх супроводжують, якщо це необхідно.
  6. Особи, яким потрібно здійснити поїздку з гуманітарних міркувань, у тому числі для отримання термінової медичної допомоги, та особи, що їх супроводжують. Особи, які їдуть на похорони близького родича або для відвідання тяжкохворого близького родича.
  7. Учасники міжнародних спортивних заходів та особи, що їх супроводжують.
  8. Особи, які беруть участь у наукових, культурних та мистецьких заходах, у т.ч. в рамках університетських програм або програм обміну.
  9. Учасники офіційних програм обміну між містами-побратимами.
  10. Журналісти
  11. Пенсіонери
  12. Водії, які здійснюють міжнародні вантажні та/або пасажирські перевезення на території держав-членів Шенгенської угоди на транспортних засобах, зареєстрованих в Україні.
  13. Члени поїзних, рефрижераторних та локомотивних бригад у міжнародних поїздах, які прямують на територію держав-членів Шенгенської угоди.
  14. Діти віком до 18 років і діти віком до 21 року, які перебувають на утриманні.

 Винятки:

Якщо заявники категорій 1, 5, 8-9, 12-14 звертаються по термінову візу (тобто подають заяву за три дні до запланованої поїздки), вони повинні сплатити збір у розмірі 35 євро.

Від сплати консульського збору при подачі заяви на Шенгенську візу для короткострокових поїздок звільняються такі категорії заявників:

  • Чоловік/дружина, діти, а також батьки (дідусі/бабусі), які знаходяться на утриманні громадян країн ЄС/ ЄЕЗ (родичі громадяни ЄС/ ЄЕП повинні надати документи, що підтверджують родинні стосунки). Усиновлені діти громадян ЄС/ ЄЕП не звільняються від сплати консульського збору;
  • Діти до 6 років;
  • Школярі, студенти, аспіранти та супроводжуючі викладачі, які планують поїздку з метою навчання та загальноосвітньої підготовки;
  • Наукові співробітники з третіх країн, які подорожують з метою проведення наукових досліджень, як це визначено в Рекомендації № 2005/461/EC Європейського парламенту і Ради від 28 вересня 2005 р. щодо спрощення видачі державамии-членамии уніфікованої візи для  короткострокового перебування для дослідників з третіх країн, які подорожують у межах ЄС з метою проведення наукових досліджень;
  • Представники некомерційних організацій у віці 25 років або молодші, які беруть участь у семінарах, конференціях, спортивних, культурних і освітніх заходах, організованих некомерційними організаціями.

Від сплати консульського збору при подачі заяви на дозвіл на проживання в Норвегії звільняються такі категорії заявників:

  • Діти у віці до 18 років на момент подання заяви;
  • Усі громадяни ЄС / ЄЕП.

Будь ласка, повідомте співробітників посольства, якщо ви маєте право на звільнення від сплати збору за візу чи дозвіл на проживання і надайте документи, що це підтверджують. Якщо ви маєте право не сплачувати консульський збір, Посольство поверне вам гроші, які ви заплатили через Портал для заяв.

Якщо ви належите до групи "інші громадяни", ви повинні задовольняти таким критеріям. Іноземний громадянин повинен мати дійсний дозвіл на проживання в іншій країні, ніж  країна його/її постійного проживання, і мати право на повернення до країни свого постійного проживання. Термін дії дозволу на перебування в країні подачі заяви має бути довшим принаймні на 3 місяці, ніж термін дії візи для короткострокового перебування, див. пар. 3, розділ 3-4a Імміграційних Правил).

Особи, які не є резидентами України, тобто не мають дійсного дозволу на проживання / роботу / навчання в Україні, повинні обґрунтувати причини для подачі заяви в Посольство Норвегії у Києві, а не в країні їхнього проживання  (походження).

 


 


Share on your network   |   print