A | A | A
Norway’s official websites abroad

Спеціаліст

Last updated: 30/05/2011 // Якщо ваш майбутній річний оклад становитиме принаймні 500 тисяч крон, ви можете подавати заяву на дозвіл на проживання в якості спеціаліста.

Для отримання дозволу на проживання в якості спеціаліста, заявник повинен задовольняти таким вимогам:

  • Ваш річний оклад має становити не менше 500 тисяч крон.
  • Ваш роботодавець повинен надати податковий сертифікат на ПДВ та інші податки, а також самодекларацію про відповідність законодавчим вимогам Норвегії щодо охорони здоров'я, техніки безпеки та захисту навколишнього середовища (HSE).
  • Якщо ви роботу, яку ви виконуватимете, розповсюджуються кваліфікаційні вимоги (для регульованих професій), ви повинні мати дозвіл або ліцензію відповідного державного органу. Більш докладна інформація про перелік регульованих професій у Норвегії.
  • Ви не можете отримати дозвіл на проживання в якості спеціаліста, якщо ви плануєте працювати в якості релігійного лідера/вчителя або етнічного кухаря, навіть якщо ваша зарплата складатиме 500 тисяч крон. Релігійні лідери/вчителі та етнічні кухарі, які бажають працювати в Норвегії, повинні звертатися за дозволом на проживання в якості кваліфікованих робітників.
  • Ви повинні отримати конкретну пропозицію про роботу від роботодавця в Норвегії. У пропозиції повинна бути вказана посада, ваша погодинна заробітна плата та кількість робочих годин на тиждень:
                 і) як правило, ви повинні отримати пропозицію про роботу повний робочий день на одного роботодавця.
                іі) оплата і умови праці не повинні бути гіршими, ніж ті, що передбачені чинним колективним договором або тарифною сіткою у цій галузі. У разі відсутності колективного договору або тарифної сітки, платня має відповідати стандартному рівню для цієї роботи і професії.

Ваш роботодавець може подати заяву на проживання від вашого імені, якщо ви дасте йому/її  відповідний письмовий дозвіл. Ви повинні заповнити розділ «надання дозволу» в бланку заяви або надати вашому роботодавцю письмовий дозвіл у будь-якій іншій формі. Якщо ваш роботодавець подає заяву від вашого імені, заява має бути подана у відділок поліції за місцем реєстрації підприємства. Однак, якщо на вашого роботодавця розповсюджується дія програми попереднього працевлаштування, він / вона може подати заяву на отримання дозволу на проживання від вашого імені без письмового дозволу.

Програма попереднього працевлаштування
Програма попереднього працевлаштування передбачає, що роботодавці, які відповідають певним критеріям, можуть здійснювати прямий прийом на роботу і дозволяти працівникам  починають працювати, перш ніж їх заяву було оброблено. Ця програма розповсюджується на кваліфікованих робітників (на підставі їхніх знань і навичок) і на спеціалістів (на підставі їхньої заробітної плати). Саме роботодавець зобов’язаний перевірити, чи відповідає його працівник умовам для отримання дозволу в якості кваліфікованого робітника чи спеціаліста. Ця програма також розповсюджується на прикомандированих працівників і стажистів, найнятих міжнародною компанією.

Для того, щоб скористатися цією програмою, ваш роботодавець повинен надати податковий сертифікат на ПДВ та інші податки, а також самодекларацію про відповідність законодавчим вимогам Норвегії щодо охорони здоров'я, техніки безпеки та захисту навколишнього середовища (HSE).

Ваш роботодавець може подати заяву на дозвіл на проживання від вашого імені без вашого дозволу. Якщо роботодавець подає заяву з усіма необхідними додатковими документами, а також вищезазначені податковий сертифікат і самодекларацію, поліція може видати довідку про те, що ви можете почати роботу до того, як буде оброблено вашу заяву. Якщо необхідно, дипломатичне представництво може видати вам в’їзну візу за умови, що поліція видала таку довідку вашому роботодавцю, і ви можете документально підтвердити вашу особу.

Ви повинні особисто з’явитися в поліцейському відділку, де було подано заяву, протягом семи днів з дати в'їзду до Норвегії. Там ви повинні пред’явити посвідчення вашої особи і підтвердити заяву, подану вашим роботодавцем. Після цього поліція видасть вам довідку про те, що ви маєте право працювати на вашого роботодавця, доки ваша заява знаходиться на розгляді. Ви можете починати працювати, щойно отримаєте таку довідку.

Якщо на вас не поширюється візова вимога для в'їзду до Норвегії або якщо ви вже проживаєте у Норвегії на законних підставах, ви можете самостійно подати заяву в поліцію або до центру з обслуговування іноземних робітників. Зауважте, що це можливо лише якщо ви – спеціаліст, який отримав пропозицію із заробітною платою і якщо ви не є прохачем про притулок.

Якщо до заяви додані усі необхідні документи і ваш роботодавець відповідає вищезгаданим вимогам, поліція може видати вам довідку про те, що ви маєте право працювати на вашого роботодавця, доки ваша заява знаходиться на розгляді. Ви можете починати працювати, щойно отримаєте таку довідку.

Будучи спеціалістом, ви не можете змінювати роботодавців ні під час розгляду вашої заяви, ні після отримання вами дозволу на проживання (для тих, кому він потрібен).

Поліція може відмовити у видачі довідки вам або вашому роботодавцю у разі невідповідності будь-якому з критеріїв. Ви не маєте права на апеляцію.

Список документів

  • Титульний  лист який заявник отримує електронною поштою у вигляді PDF-додатку після реєстрації заяви та бронювання дня і часу для подачі документів на Порталі для заяв. 
  • 1 фотокартку паспортного зразка, зроблену протягом останніх трьох місяців;
  • оригінал паспорта і ксерокопії використаних сторінок. Зауважте, що в паспорті має бути принаймні дві вільні сторінки з позначкою "ВІЗИ /VISAS";
  • Ксерокопія усіх 16 сторінок внутрішнього паспорта для громадян України та  національна ідентифікаційна картка для громадян Молдови;
  • "Пропозицію про працевлаштування" від норвезького роботодавця, підписану обома сторонами;
  • Документи про освіту/ навчання / досвід роботи з перекладом на англійську або норвезьку мови;

Будь ласка, позначте галочками документи в Контрольному списку 3, які ви додаєте, та принесіть цей список разом з документами у візовий відділ.

Як подати заяву


Share on your network   |   print