A | A | A
Norway’s official websites abroad

Возз’єднання родини

Last updated: 26/05/2011 // Якщо у Вас є родич, який проживає у Норвегії, або якщо Ви хочете створити сім'ю з особою, що проживає у Норвегії, Ви можете подати заяву на дозвіл для возз'єднання родини, аби переїхати до Норвегії для проживання з цією особою.

Чоловік/дружина, партнер, співмешканець (-ка)

Якщо Ви знаходитесь у шлюбі з або є зареєстрованим партнером або співмешканцем(-кою) особи, яка проживає в Норвегії, Ви маєте право отримати дозвіл на возз'єднання родини, якщо Ви задовольняєте всім іншим критеріям.

Якщо ви знаходитесь у шлюбі або є партнерами, до вас застосовуються такі вимоги:
• Обидві сторони мають бути старше 18 років.
• Якщо Ваш чоловік/ дружина був/ була одружена з іншою особою з країни Вашого проживання і
  йому/їй був наданий дозвіл на возз’єднання з родиною в Норвегії, Ви повинні надати документи,
  видані відповідними органами влади Вашої батьківщини, про розірвання цього шлюбу.

Якщо ви є співмешканцями, до вас застосовуються такі вимоги:
• Обидві сторони мають бути старше 18 років.
• Жодна сторона не повинна перебувати у шлюбі з іншими особами.
• Ви прожили разом не менше двох років. Період співмешкання з одночасним перебуванням у шлюбі з
  іншою особою не враховується. Якщо ви проживали разом у Норвегії, Ви повинні були мати дозвіл
  на проживання в Норвегії протягом того періоду. Якщо Ви маєте або очікуєте дитину, спільну з
  людиною, яка живе в Норвегії, вимога щодо спільного проживання протягом двох років до Вас не
  застосовується.
• Ви маєте намір  продовжувати жити разом у Норвегії.

Діти, чиї батьки живуть в Норвегії

Діти, чиї батьки живуть в Норвегії, мають право переїхати туди аби жити разом за умови, що вони задовольняють решті критеріів.

Дитина має право на возз'єднання родини, якщо:

• їй менше 18 років і вона не має співмешканця(-ки) або чоловіка/дружини
та
• обидвоє батьків проживають у Норвегії на законних підставах,
або
• один з батьків проживає у Норвегії і має одноосібну батьківську відповідальність,
або
• один з батьків проживає у Норвегії, а інший дав згоду на переїзд дитини до Норвегії (якщо вони мають спільну батьківську відповідальність).

Якщо справа стосується усиновленої дитини, таке усиновлення мало бути погоджене з Управлінням Норвегії у справах дітей, молоді та сім'ї, перш ніж усиновлена дитина переїде до Норвегії. Дізнайтеся більше про отримання дозволу на міждержавне усиновлення на вебсайті Управління Норвегії у справах дітей, молоді та сім'ї Bufetat (норвезькою мовою).

Діти, взяті на виховання особами, що проживають у Норвегії, також мають право іммігрувати туди. Заявник повинен надати дійсні документи про те, що дитина є і була членом родини. Батьківська відповідальність мала бути передана фостерним батькам, і вони повинні нести юридичну відповідальність за дитину відповідно до законодавства батьківщини дитини. Фостерна родина повинна отримати відповідний дозвіл від державної служби піклування про дітей.

При подачі заяви на імміграцію дитини для возз'єднання родини потрібно надати документи, що засвідчують родинні стосунки. Для цього необхідно надати свідоцтво про народження або інші документи, які засвідчують родинні стосунки. В особливих випадках UDI пропонує провести аналіз ДНК для підтвердження родинного зв'язка.

Дізнайтеся більше про подачу заяви для імміграції дітей на сторінці Подача заяви на імміграцію дитини для возз'єднання родини.

Інші родичі
 
Деякі інші члени родини можуть також отримати дозвіл на імміграцію для возз’єднання родини. Подавати заяву на возз'єднання родини можуть такі категорії родичів:

• іноземний громадянин, один з батьків якого був громадянином Норвегії на момент народження заявника;

• одинока мати або одинокий батько віком старше 60 років особи, яка проживає в Норвегії. Такий заявник не повинен мати чоловіка/дружину, співмешканця(-ки), батьків, дітей, онуків або правнуків у країні свого проживання. Дитина заявника, яка проживає в Норвегії, повинна бути старше 18 років;

• дитина віком 18-21 років, яка не перебуває в шлюбі і не має співмешканця(-ки), який/яка раніше перебував(-ла) у Норвегії протягом тривалого періоду на підставі відповідного дозволу.

• дитина віком старше 18 років, яка не перебуває в шлюбі і не має співмешканця(-ки), яка залишається або залишиться у країні свого проживання, тоді як інші члени її родини отримали
  дозвіл на проживання у Норвегії. Такий заявник має намір продовжувати жити зі своїми батьками або з медичних причин потребує постійного догляду з боку батьків.

• дитина віком до 18 років, яка була взята на виховання норвезькою родиною, за умови надання дійсних документів, які засвідчують, що ця дитина є і була членом родини у Норвегії. Батьківська відповідальність мала бути передана фостерним батькам, і вони повинні нести юридичну відповідальність за дитину відповідно до законодавства батьківщини дитини. Фостерна родина повинна отримати відповідний дозвіл від державної служби піклування про дітей.

• єдинокровний брат/сестра віком до 18 років, який не має живих батьків або інших піклувальників у своїй рідній країні або в країні свого проживання.

Як подати заявку
Список документів 2


Share on your network   |   print