A | A | A
Norway’s official websites abroad

Про шенгенські візи

Last updated: 30/05/2011 // Норвегія є частиною Шенгенської зони. Громадяни країн, що належать до цієї зони, можуть вільно подорожувати цими країнами. Те ж саме стосується іноземних громадян, які мають дозвіл на проживання в одній з країн-членів. 25 держав-членів: Австрія, Бельгія, Чеська Республіка, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Угорщина, Ісландія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Норвегія, Польща, Словаччина, Словенія, Португалія, Іспанія, Швеція і Швейцарія.

Посольство Норвегії в Києві видає шенгенські візи для громадян і жителів України, Білорусі та Молдови для поїздок до Норвегії. Шенгенська віза для подорожі до Норвегії діє у всіх країнах Європи, які є частиною Шенгенської угоди. Будь ласка, врахуйте, що деякі громадяни третіх країн спрямовуються на додаткові консультації, тому час розгляду справи у цих випадках може бути довше. Шенгенська віза –це короткострокова віза на термін до 90 днів в Шенгенській зоні протягом шести місяців. Після 90 днів, проведених у зоні Шенгену, заявник має маво їхати до зони Шенгену не раніше, ніж за 90 днів. Кандидати, які мають намір працювати або перебувати в Шенгені, більш ніж за 90 днів, мають подати заяву на дозвіл на проживання.

 

 

 

Шенгенська віза може бути надана заявникам, які збираються в Норвегію для туризму, бізнесу, для відвідування родини і т. д., з наміром повернутися в країну проживання заявника. Не можливо подати заяву про дозвіл на проживання (сімейна імміграція, робота, Au-Pair, і т.д.) перебкваючи у Норвегії за шенгенською візою, і не має на роботу (оплачувану або неоплачувану). Шенгенська віза, як правило, не продовжується в Норвегії. Віза не дає Вам право на роботу або виконувати будь-який вид підприємницької діяльності під час Вашого візиту. Якщо ви хочете працювати або залишатися протягом тривалого періоду в Норвегії, Ви повинні подати заяву на конкретний дозвіл .

За угодою, Посольство Франції в Мінську, уповноважене видавати шенгенські візи до Норвегії для громадян та жителів Республіки Білорусь.
Віза звичайно видається на одноразовий в'їзд. Якщо ви плануєте виїжджати за межі Шенгенської зони і повертатися протягом терміну дії візи, ви повинні вказати на  "два або кілька записів 'при подачі заяви на візу. Ви повинні також пояснити, чому вам потрібно декілька в
̕ їздів. Щоб дізнатися більше про практику видачі багаторазових віз посольстом натисніть тут:


Якщо у вас є особливі потреби, Ви можете оформити візу, яка дійсна на багаторазовий в'їзд протягом періоду на строк до п'яти років. Такі візи доступні тільки для певних категорій заявників, наприклад, ділових людей, членів сімей осіб, які мають дійсний дозвіл на проживання в Норвегії, членів сім'ї норвезьких громадян, які проживають за кордоном і т.д.
Подавати документи необхідно не раніше, ніж за 90 днів до запланованої поїздки. Якщо заяву буде схвалено, дата останнього  дня перебування заявника у зоні Шенгену становить 90 днів з моменту, коли було прийнято рішення.


Заявники, які бажають відвідати країну Шенгенської зони повинні подати заяву на візу в посольство або консульство цієї країни.

 

Заявники, які бажають відвідати кілька шенгенських країн, повинні звертатися в посольство або консульство тієї країни, яка є головним пунктом призначення (тобто там, де заявник буде проводити більшу частину днів).
Заявники, які бажають відвідати кілька шенгенських країн, але не мають основного призначення (тобто заявник має намір провести рівну кількість днів у кожній країні), повинні звернутися до посольства або консульства  першої країни Шенгенської угоди, яку перетинатимуть.
Питання проприйняття рішення щодо видачі шенгенських віз є дискреційним і залежить від розгляду кожного окремого випадку, в тому числі мети візиту і наміру повернутися.

 


Процес подачі заявок

Крок 1: Реєстрація заявки на Аплікаційному Порталі.


Кандидати повинні зареєструвати свої заяви на отримання візи в Інтернеті за допомогою Порталу. Виберіть «Короткий візит» в категорії «подача заяви на отримання шенгенської візи». Для отримання додаткової інформації про те, як зареєструвати заявку онлайн, натисніть тут. (Актив посилання

 


Крок 2: представити супроводжуючі документи і паспорти.
При реєстрації заявки на Порталі, вам буде запропоновано сплатити візовий збір (Актив посилання), і у вас є можливість записатися на прийом, коли б ви хотіли відправити документи і паспорти у візовий відділ.
Є певний перелік документів, необхідних для того, щоб отримати візу. Для отримання інформації про те, які документи необхідно докласти, перейдіть до Контрольного списку 1: заявникам  рекомендується ознайомитися з переліком необхідних документів ретельно,так як неповні заявки можуть призвести до відмови у видачі візи.

 


Крок 3: Процес та час розгляду справ


Час обробки шенгенської візи залежить від кожного конкретного випадку. Зазвичай час розгляду справи для отримання C-Шенгенської візи становить 5-7 робочих днів після подачі документів в посольство. Однак, заявники повинні завжди подавати документи за кілька тижнів до запланованої поїздки.

 

 

 

Крок 4: результат розгляду заяви і повернення паспорта

 


Результат розгляду заяви може бути одним з наступних трьох:


1. Рішення про видачу візи. Уразі позитивного рішення заявник отримує смс - повідомлення і / або повідомлення на адресу електронної пошти в залежності від контактної інформації, яку він/вона зареєструвати в нашому застосуванні портал з інформацією видана віза. Після цього заявник може забрати свій паспорт у посольстві в наступні час: 10, 11, 12 і 15,45 кожен робочий день.


2. Рішення про відмову у візі. Якщо заявник не задовольняє одній або кільком умовам відповідно до статті 10 Закону про імміграцію, у  візі буде відмовлено. Причини для відмови також перераховані в статті 32 (1) з Шенгенського візового кодексу Європейського союзу (Візовий кодекс) (Актив посилання), яка реалізується в імміграції Правил. У цьому випадку заявник отримує поштою листа з поясненням причин відмови. Причини відмови не будуть обговорюватися по телефону. У листі буде також проінформовано заявника про можливість оскаржити рішення протягом трьох тижнів з моменту отримання цього повідомлення. Апеляцію необхідно подавати до посольства. Рекомендується надати аргументи проти рішення про відмову у візі і, можливо, додаткові документи / відсутні документи. Апеляція може бути написана заявником або довіреною особою. Закордонне представниутво може потім переглянути своє рішення або звернутися до UDI для подальшої обробки.
Пам'ятайте про необхідність отримання паспорта протягом 3 місяців після дати прийняття рішення.

 


3. Рішення направити заявку до Управління Імміграції Норвегії (UDI) для подальшої обробки в Норвегії. Для інформації про очікуваний час рішення, будь ласка, дивіться веб-сторінки в UDI. Посольство інформує заявника у письмовій про остаточне рішення.
Заявникам не рекомендується  купувати квитки, поки рішення про видачу візи не буде прийнято.

 


Медичне страхування


Заявники повинні мати дійсну страховку для подорожей на випадок хвороби, що діє у всіх країнах Шенгенської угоди, і мінімальне покриття повинне бути 30 000 євро. Для отримання додаткової інформації про медичне страхування, будь ласка, натисніть тут.


Будь ласка, не забудьте роздрукувати Контрольний Список (Актив посилання) і поставити галочку напроти документів, які ви докладаєте до вашої заяви.


Share on your network   |   print