A | A | A
Norway’s official websites abroad

Візовий Кодекс

Last updated: 23/06/2010 //

З 5 квітня 2010 року почав діяти Візовий Кодекс для всіх країн Шенгенської угоди.
Нижче викладена інформація стосовно основних змін  цього положення.

 

Що таке Візовий Кодекс?

 

Візовий Кодекс -  це постанова Європейського Союзу, яка вступила в силу з 5 квітня 2010, і визначає процес  обробки заявок  та вимоги для отримання віз.

 

Візовий Кодекс встановлює процедуру та умови  видачі короткострокових та транзитних  віз. Кодекс також визначає перелік країн, громадянам  яких необхідно отримати транзитну візу для перетину кордону на території країн – членів Шенгенської угоди.  Крім того, Візовий Кодекс передбачає видачу віз для короткочасного перебування в країні (не більше ніж 90 днів у 180-денний період). Обробкою заяв на довгострокову візу займається консульство країни, до якої планується подорож.

 

 

 Для заявників, які подають документи на отримання візи у Норвегію  Візовий Кодекс передбачає  наступні зміни:

 

*Короткострокова та транзитна віза обєднані в одну. Це означає, що віза видаватиметься для  транзиту або короткочасного перебування в країні, термін дії візи залежатиме від мети поїздки.

 

Зазначте, що для моряків, які сідають на корабель у Норвегії не потрібна Шенгенська Норвезька віза.

Якщо моряк по дорозі у Норвегію перетинає  іншу Шенгенську країну, він\вона повинен\повинна подавати документи для отримання візи  до консульства цієї країни.  Для цього дивіться анкету.

 

*Документи на отримання візи подаються не раніше, ніж за три місяці до запланованої подорожі.

 

*Документи, як правило, подаються особисто заявником.

 

*Заява має бути подана не раніше, ніж за три місяці до початку бажаного терміну візиту.

 

*Проїзний документ вважається дійсним, якщо:

-   проїзний документ дійсний щонайменше протягом трьох місяців після виїзду з Шенгенської зони;

-   проїзний документ містить щонайменше дві вільні сторінки;

-   проїзний документ виданий не пізніше, ніж 10 років тому.

*За новими правилами до терміну дії візи додається "пільговий період" тривалістю 15 днів. Для того, щоб отримати ці 15 днів, період дії страхового медичного полісу повинен мати коридор на 15 днів більше періоду, який Ви плануєте перебувати в Шенгенській зоні. Це дозволить забезпечити певні маневрування для отримувача візи.

 

*В усіх випадках додатковий "пільговий період" 15 днів може бути включений у термін дії візи. Тим не менше, максимальне перебування в Шенгенській зоні по Шенгенській візі завжди складає 90 днів. Навіть якщо Ваша віза дійсна протягом 105 днів, Ви ніколи не зможете залишитися більше 90 днів в Шенгенській зоні. Якщо Ви перевищили перебування в Шенгенській зоні, це може призвести до відмови у наданні візи наступного разу. Просимо Вас звернути увагу на це нове правило "пільгового періоду".

 

*Згідно з Візовим Кодексом, рішення має бути прийнято протягом 15 днів після прийняття заяви. Зазвичай період розгляду заяви становить 5-7 робочих днів з дати її подання до Посольства. У випадках, коли подальше вивчення заяви є необхідним або не вистачає деяких підтверджуючих документів, термін прийняття рішення може бути подовжений до 30 днів.

 

*Ви можете довірити третій особі забрати свій проїзний документ з Посольства.

 

Будь ласка, натисніть на це посилання, якщо Ви бажаєте прочитати Візовий Кодекс

 

 


Share on your network   |   print