IN ENGLISH
Усі особи, які подорожують до Шенгенської зони за візою категорій А (авіа-транзитна віза), В (транзитна) або С (короткострокова для різних цілей), повинні мати дійсний страховий медичний поліс для подорожей (СМПП) на період їхнього перебування на вищезгаданій території та на період дії візи.
• Страховий медичний поліс для подорожей повинен бути дійсним у всіх країнах Шенгенської угоди та Ліхтенштейні протягом усього періоду перебування (кількість днів), а також протягом терміну дії візи. Розмір страхової премії медичного полісу для подорожей повинен бути не менше 30 тисяч євро.
• Заявники повинні оформляти СМПП у країні свого проживання.
• У разі придбання СМПП до моменту отримання паспорту заявникам слід з’ясувати можливість повернення сплачених за нього коштів на випадок отримання повної або часткової відмови у візі (віза видана не період, менший ніж зазначений у візовій заяві), або затримки рішення.
• Оригінал і одна копія СМПП подається разом із візовою заявою. Копії або документи, що засвідчують подання заявки на поліс, не приймаються. Поліси, придбані при розрахунку кредитною карткою за авіаквиток, не приймаються.
• У випадку багаторазової Шенгенської візи: заявники, які отримують багаторазову візу, повинні надати СМПП лише для першої поїздки та письмове зобов’язання щодо придбання полісів для подальших поїздок та підтвердження, що їм відомо про можливу заборону в’їзду в країну Шенгенскої угоди у разі відсутності дійсного полісу.
• Заявники, які внесені до особистого, корпоративного або сімейного страхового медичного полісу поручителя, зобов’язані пред’явити документ, що підтверджує відповідність вищезгаданого полісу вимогам правил Шенгенської угоди.
• Чоловік або дружина, а також діти або батьки, які знаходяться на утриманні громадян Європейської економічної зони (заявники цієї категорії мають надати відповідне документальне підтвердження), звільнені від обов’язкового придбання СМПП. Будь-яка зареєстрована українська страхова компанія, яка задовольняє вищезазначеним критеріям, може подавати заявку на реєстрацію у «Переліку затверджених СК». З міркувань безпеки та інтересів українських заявників страхові компанії, які не виконують своїх зобов’язань у разі настання страхового випадку, будуть вилучені з вищезгаданого Переліку.