A | A | A
Norway’s official websites abroad

Вступ

На цих сторінках ви знайдете необхідну інформацію, інструкцію та форми заяв на отримання короткострокових віз (строком перебування до 90 днів) або дозволів на роботу, проживання та навчання будь-якої тривалості.

 

 

         Загальна інформація

  • Віза – це дозвіл на в’їзд і перебування в Норвегії протягом обмеженого часу. Для в’їзду в Норвегію громадянам України потрібно мати візу.
  • Норвегія є членом Шенгенської угоди про співпрацю. Громадяни країн-учасниць цієї угоди можуть вільно подорожувати територією Шенгенської угоди. Те саме стосується іноземців, які мають дозвіл на проживання в одній з країн Шенгенської угоди або які отримали  гостьову візу (строком до 90 днів) до країни Шенгенської угоди. Наразі членами угоди є 25 країн: Австрія, Бельгія, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Угорщина, Ісландія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Норвегія, Польща, Словаччина, Словенія, Португалія, Іспанія, Швеція і Швейцарія.
  • Посольство Норвегії в Києві видає Шенгенські візи для поїздок у Норвегію громадянам і особам, що проживають в Україні, Білорусії і Молдові. Посольство також розглядає заяви на отримання дозволу на роботу, навчання і проживання. Такі заяви завжди пересилаються до Імміграційного управління Норвегії (UDI) для прийняття рішення.

  • За домовленістю Посольство Франції у Мінську уповноважене видавати Шенгенські візи до Норвегії для громадян і осіб, що проживають в республіці Білорусь.

  • Детальнішу інформацію про візи, дозволи та імміграційну політику можна знайти на вебсторінці  Імміграційного управління Норвегії (UDI).

          Як подавати заяву 

  • Візові заявники повинні зареєструвати свою заяву онлайн через Портал для подачі заяв. Після реєстрації і сплати консульського збору заявник зможе забронювати дату і час для подачі паспорту та інших документів у візовий відділ. Якщо заявник не має доступу до Інтернету, запрошуючи сторона може зареєструвати заяву від його/її імені.

 

  • Посольство не несе відповідальність за документи, пов’язані з візовими заявами, надісланими поштою або факсом. Усі анкети і відповідні документи заявники мають подати на розгляд особисто у Посольство.

 

  • Візовий відділ не приймає документи заявників, які бажають подати документи без попереднього бронювання. Графік прийому документів зазвичай заповнений на 2-3 дні наперед, а іноді на період до 2 тижнів. У піковий сезон (з квітня по серпень) графік прийому документів візовим відділом може бути заповнений на період до 1 місяця, тому рекомендуємо заздалегідь бронювати дату і час подачі документів.

          Хто може подавати заяву

  • Будь-яка особа може подати заяву на візу або дозвіл на проживання/ роботу. Звертаємо увагу на те, що паспорт або дозвіл на проживання в Україні має бути дійсним протягом 3 місяців після дати повернення заявника з Норвегії. Крім того, у паспорті повинно бути принаймні 2 вільні сторінки, призначені для наклеювання етикеток з візою та/або іншими видами дозволів.

Share on your network   |   print