Вступ
На цих сторінках ви знайдете необхідну інформацію, інструкцію та форми заяв на отримання короткострокових віз (строком перебування до 90 днів) або дозволів на роботу, проживання та навчання будь-якої тривалості.
Загальна інформація
-
Норвегія є членом Шенгенської угоди про співпрацю. Громадяни країн-учасниць цієї угоди можуть вільно подорожувати територією Шенгенської угоди. Те саме стосується іноземців, які мають дозвіл на проживання в одній з країн Шенгенської угоди або які отримали гостьову візу (строком до 90 днів) до країни Шенгенської угоди. Наразі членами угоди є 25 країн: Австрія, Бельгія, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Угорщина, Ісландія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Норвегія, Польща, Словаччина, Словенія, Португалія, Іспанія, Швеція і Швейцарія.
-
Посольство Норвегії в Києві видає Шенгенські візи для поїздок у Норвегію громадянам і особам, що проживають в Україні, Білорусії і Молдові. Посольство також розглядає заяви на отримання дозволу на роботу, навчання і проживання. Такі заяви завжди пересилаються до Імміграційного управління Норвегії (UDI) для прийняття рішення.
Як подавати заяву
-
Візові заявники повинні зареєструвати свою заяву онлайн через Портал для подачі заяв. Після реєстрації і сплати консульського збору заявник зможе забронювати дату і час для подачі паспорту та інших документів у візовий відділ. Якщо заявник не має доступу до Інтернету, запрошуючи сторона може зареєструвати заяву від його/її імені.
-
Посольство не несе відповідальність за документи, пов’язані з візовими заявами, надісланими поштою або факсом. Усі анкети і відповідні документи заявники мають подати на розгляд особисто у Посольство.
-
Візовий відділ не приймає документи заявників, які бажають подати документи без попереднього бронювання. Графік прийому документів зазвичай заповнений на 2-3 дні наперед, а іноді на період до 2 тижнів. У піковий сезон (з квітня по серпень) графік прийому документів візовим відділом може бути заповнений на період до 1 місяця, тому рекомендуємо заздалегідь бронювати дату і час подачі документів.
Хто може подавати заяву
- Будь-яка особа може подати заяву на візу або дозвіл на проживання/ роботу. Звертаємо увагу на те, що паспорт або дозвіл на проживання в Україні має бути дійсним протягом 3 місяців після дати повернення заявника з Норвегії. Крім того, у паспорті повинно бути принаймні 2 вільні сторінки, призначені для наклеювання етикеток з візою та/або іншими видами дозволів.
Share on your network |