A | A | A
Norway’s official websites abroad

Типи віз/дозволів та термін розгляду заяв

На цій сторінці ви знайдете інформацію про типи віз або дозволів. Будь-ласка, уважно прочитайте цю інформацію перед подачею заяви.

       

In English

 

 

Шенгенська віза С (строком перебування до 90 днів) для приватних, ділових, туристичних поїздок, навчання

 

Особам, які планують перебувати у Норвегії / Ісландії / або іншій країні Шенгенської зони з метою відвідання родичів або друзів, бізнесу та/або туризму, необхідно подавати заяву на Шенгенську візу С. Максимальний термін перебування за цією візою складає 90 днів. Перелік необхідних документів Ви можете знайти у Списку 1 УКРАЇНСЬКОЮ - АНГЛІЙСЬКОЮ.

Інформація про видачу багаторазових віз

Термін розгляду заяви на Шенгенську візу С зазвичай становить 5-7 робочих днів після подання документів у Посольство. Записатися на подання документів можна під час реєстрації на Порталі для подачі заяв.

Усі заяви повинні бути зареєстровані через Портал для подачі заяв.

 

Якщо заявник не має доступу до Інтернету, запрошуючи сторона може зареєструвати заяву від його/її імені.

 

Не купуйте квитки до позитивного рішення щодо Вашої заяви.

 

Після обробки заяви буде прийнято одне з трьох рішень:

 

1. Рішення про видачу візи (паспорт із візою можна отримати у візовому відділі з понеділка по п’ятницю о 10.00, 11.00 та 12.00 або з 15.45 до 16.00).

2. Рішення про відмову у видачі візи. У такому випадку заявнику надсилається лист про відмову із поясненням причини відмови та повідомленням про процедуру апеляції. Причини відмови не пояснюються по телефону. Заявникам рекомендується зазначити усі контраргументи проти рішення у формі апеляційного листа, якого слід надіслати поштою до Посольства. У випадку відмови у візі заявник або інша особа за його/її письмовим дорученням має отримати паспорт у Посольстві у тримісячний термін з дати прийняття рішення про відмову у візі.

3. Рішення про надсилання заяви до Імміграційного управління (UDI) для її подальшого розгляду в Норвегії. Інформацію про орієнтовний термін розгляду справ можна знайти на веб-сторінці UDI. Посольство повідомить заявника по телефону або письмово про кінцеве рішення.

 

 

 

Дозвіл на проживання/роботу. Возз’єднання родини

 

Особам, які планують перебувати у Норвегії протягом більш ніж 90 днів або особам, які планують працювати у Норвегії, необхідно подавати заяву для дозволу на проживання/роботу (інформація про візи для кваліфікованих робітників/спеціалістів знаходиться тут). Заяви для дозволу на проживання пересилаються для розгляду і прийняття рішення до Імміграційного управління (UDI). Також рекомендуємо ознайомитися з розділом Residence and work information на вебсторінці UDI. Інформацію про орієнтовний термін розгляду справ можна знайти на веб-сторінці UDI. Перелік необхідних документів Ви можете знайти у Списку 2, якщо метою є отримання дозволу на проживання за сімейними обставинами (УКРАЇНСЬКОЮ- АНГЛІЙСЬКОЮ) та у  Списку 3, якщо метою є отримання дозволу на роботу (УКРАЇНСЬКОЮ- АНГЛІЙСЬКОЮ)Посольство повідомить заявника по телефону або письмово про кінцеве рішення.

Заяву від імені заявника може подати роботодавець.
Ваш роботодавець може подати заяву від вашого імені за умови, що ви доручили йому/їй зробити це у письмовій формі. Для цього вам необхідно заповнити розділ «Доручення» у бланку заяви або подати Бланк доручення (authorisation form). Ваш роботодавець подає заяву у відділ поліції за місцем реєстрації свого підприємства


Одруження у Норвегії
Особи, що перебувають у Норвегії на підставі короткотермінової візи С, не можуть подавати заяву на дозвіл на проживання/роботу в Норвегії. Громадяни України, які уклали шлюб в Норвегії, перебуваючи там на підставі Шенгенської візи С, повинні повернутися в Україну для подання заяви на дозвіл на проживання/роботу в Норвегії з метою возз’єднання родини. 

 

Якщо під час перебування у Норвегії Ви плануєте одружитися з громадянином(кою) цієї країни, Вам необхідно подавати заяву на дозвіл на проживання/роботу з наміром одружитися.

 

Перелік необхідних документів Ви можете знайти у Списку 2 (УКРАЇНСЬКОЮ- АНГЛІЙСЬКОЮ)

 

 

7-денна віза D: в’їзна віза для возз’єднання з чоловіком/дружиною в Норвегії

 

 У виняткових випадках можливим є надання 7-денної візи D з метою возз’єднання з чоловіком/дружиною в Норвегії. Особи, які одружені з громадянином(кою) Норвегії і планують перебувати у Норвегії протягом більш ніж 90 днів, можуть подавати заяву для отримання такої візи. В’їзна віза дає можливість легального перебування у Норвегії протягом семи днів для подання заяви про дозвіл на проживання до місцевого відділення поліції. Заявник може знаходитися у Норвегії протягом усього часу розгляду його/її заяви в UDI.

Посольство може надати 7-денну візу лише у випадку надання заявником документів, що вказують на довгий та серйозний характер стосунків. Якщо громадянин(ка) Норвегії був раніше одружений з іноземкою(цем) з країн, що потребують візи, або якщо громадянка(нин) України був попередньо одружений/на з громадянином(кою) Норвегії, то в цьому випадку 7-денна віза D не буде видана.

 

Детальну інформацію про 7-денну візу можна знайти у Циркулярі 2010-003е (англійською). Список необхідних документів зазначений у Списку 4 (УКРАЇНСЬКОЮ - АНГЛІЙСЬКОЮ). 

 

Інформація норвезькою мовою про документи, необхідні від норвезького чоловіка/ дружини, знаходиться тут. Додаткова інформація про нові вимоги щодо фінансової підтримки та житла знаходиться тут.

 

Термін розгляду заяви - 4 тижні. Посольство повідомить заявника по телефону або письмово про кінцеве рішення.

 

Кваліфіковані шукачі роботи 

Особи, які  підпадають під категорію «кваліфікований працівник/ спеціаліст», можуть подавати заяву на отримання дозволу на проживання для пошуку роботи в Норвегії.
Більш детальна інформація про цей тип дозволу знаходиться тут. (Список необхідних документів знаходиться у Списку 3 (ENGLISH - UKRAINIAN). 
 

 

 

Дозвіл на навчання у Норвегії 

Особам, які планують навчатися у Норвегії протягом більш ніж 90 днів, необхідно подати заяву на дозвіл на проживання для студентів. Заяви на дозвіл на проживання для студентів пересилаються до Імміграційного управління (UDI) для розгляду і прийняття рішення.

Перелік необхідних документів можна знайти у Списку 6 УКРАЇНСЬКОЮ -АНГЛІЙСЬКОЮ.  Посольство повідомить заявника по телефону або письмово про кінцеве рішення.

Детальнішу інформацію можна знайти на веб-сторінці UDI.

 


Share on your network   |   print