A | A | A
Norway’s official websites abroad

Медичне страхування для подорожей

Last updated: 20.09.2013 // Кожен, хто в’їжджає у Шенгенську зону на підставі візи А (транзитна віза для авіаподорожей) або С (короткострокове перебування на період до 90 днів), повинні мати дійсний поліс медичного страхування для подорожей (ПМСП) на весь період перебування і протягом терміну дії візи. Такий поліс має покривати будь-які витрати, які можуть виникнути у зв'язку з поверненням на батьківщину з медичних причин, термінової медичної допомоги та / або надання невідкладної медичної допомоги в лікарні або смерті, під час їх перебування на території країн Шенгенської зони (див. статтю 15 Візового Кодексу від 13 липня 2009 р.)

Посольство Королівства Норвегія приймає поліси медичного страхування для подорожей, які відповідають таким вимогам:

•ПМСП повинен бути дійсний у всіх країнах Шенгенської угоди, а також у Ліхтенштейні, і буди дійсним на увесь термін перебування та термін дії візи. Він має покривати витрати на суму щонайменше 30 тисяч євро за медичне обслуговування та повернення на батьківщину застрахованої особи (осіб).

•Поліс повинен бути придбаний на батьківщині (країні проживання) заявника.

•Заявнику рекомендується переконатися, що плата за поліс буде повернена у разі відмови або часткової відмови у видачі візи (видано візу з меншим терміном перебування, ніж указаний у заяві), або у разі відкладення рішення.

•Поліс і його копія має бути поданий разом із візовою заявою. Копії документів, що підтверджують замовлення поліса медичного страхування для подорожей, не приймаються. ПМСП, придбаний через оператора системи електронних платежів through a credit card company, наприклад, при покупці квитків, не приймається.

•У випадку багаторазової Шенгенської візи: заявники, яким надається багаторазова віза, повинні надати ПМСП лише для першої поїздки і підписати заяву, що вони повинні мати при собі ПМСП для подальших в’їздів, і що їм може бути відмовлено у в'їзді на кордоні у разі відсутності дійсного полісу.

•Якщо на заявника розповсюджується дія страхового корпоративного або сімейного медичного полісу запрошуючої сторони, заявник зобов’язаний надати докази того, що такий поліс задовольняє вимогам правил Шенгенської угоди.

•Чоловік/дружина, діти або батьки громадян ЄЕЗ звільняються від ПМСП (у разі, якщо два останніх знаходяться на утриманні громадянина ЄЕЗ, про що необхідно надати документальне підтвердження).

•Перелік українських страхових компаній, які відповідають цим критеріям, Ви знайдете тут:

http://www.kiew.diplo.de/contentblob/3513402/Daten/6526940/pdf_visa_TMI_liste_versicherer.pdf