A | A | A
Norway’s official websites abroad

Шенгенські візи до Ісландії

Last updated: 30.05.2011 // Оскільки Республіка Ісландія не має свого власного посольства в Україну, посольство Норвегії в Києві надає допомогу з візових питань.

Видачі віз для українських громадян до Ісландії проводиться відповідно до норвезького візового режиму. Процес подачі заявки така ж, як на отримання шенгенської візи до Норвегії. Реєстрація нв Порталі, де необхідно також заплатити консульський збір і дати подачі усіх необхідних документів до посольства. Заява розглядається відповідно до вимог, встановлених Шенгенською угодою і норвезькими правилами видачі візи. Якщо ці вимоги не виеонані, заяву буде направлено до ісландської імміграційної служби для подальшого розгляду.

Ми надаємо Шенгенські короткострокові візи (С) від імені ісландського Управління з питань імміграції - Utlendingastofnun (UTL). В'їзні візи (D) видаються тільки за рішенням UTL. Перелік супровідних  документів можна знайти в нашому списку документів. Зверніть увагу на відмінність у вимогах документів для тих, хто подає заяву на візу, щоб їхати до Ісландії, коли справа стосується  засобів існівання та запрошення.

Засоби існування
Так як немає ісландської "Гарантійної Форми для відвідування", іноземець повинен довести, що його / її засобів до існування є достатньо для пропонованого терміну перебування в Шенгенській зоні. Мінімальна сума ISK 20000, або ISK 4000 (близько 65 доларів) на день протягом певного періоду. Ця сума зводиться до ISK 2000 в день, якщо у іноземця є гарантовано безпечне житло, наприклад, в приватному будинку. Зверніть увагу, що запрошуючий може тільки гарантувати підтримку його / її дружини / чоловіка або неповнолітніх дітей або батьків.

Лист-запрошення - Мета візиту
В Посольство Норвегії потрібно надати оригінал запрошення з метою візиту із засвідченим підписом у Ісландському органі влади.

У випадку відвідування сім'ї, повинно бути вказано тип відносин між запрошуючим та заявником. Крім того, необхідно надаєти документацію для доказу родинних зв'язків. Якщо мета полягає в тому, щоб відвідати наречену/нареченого, Посольство просить запрошення, в якому вказано, як довго запрошуючий і його відвідувач знають один одного та коли вони зустрілися. Щоб довести це, копії відповідних сторінокісландсьеого паспорта повинні бути додані.

Робота та дозвіл на проживання
Заявки на роботу та дозволу на проживання не обробляються Посольством Норвегії. У випадках, коли ісландська імміграційна влада вже надали дозвіл, посольство Норвегії видасть D-візу. Більш детальна інформація про ісландські міграційні правила стосовно дозволу на роботу та проживання може знайти  на веб-сторінці UTL.

Будь ласка, зверніть увагу, що всі документи від запрошуючої сторони повинні бути надіслані заявнику, а не в посольство.