A | A | A
Norway’s official websites abroad

Процедура подачі заяви

Last updated: 06.09.2013 // 2 лютого 2012 року Посольство Норвегії в Україні уклало угоду з компанією VFS Global (VFS) про прийом візових заяв та заяв на дозвіл на проживання. 14 лютого 2012 року візові центри VFS у Києві, Харкові, Дніпропетровськ, Львові та Одесі розпочали обслуговування заявників на візи до Норвегії або Ісландії.

VFS - це компанія з великим досвідом роботи в цій сфері. Вона також співпрацює з посольствами Норвегії в Бангкоку, Таїланді та Шрі-Ланці. В Україні вони надають свої послуги посольствам декількох інших країн Шенгенської зони, в тому числі скандинавських країн. Адреси і контактна інформація офісів VFS у Києві, Харкові, Донецьку, Львові та Одесі .

 

Що це означає для заявника?

 

• Якщо ви проживаєте в Одесі, Львові, Харкові, Дніпропетровську або поблизу одного з цих міст, вам не потрібно їхати в Київ для подачі заяви. Ви можете подати свою заяву до візового центру VFS в одному з вищезгаданих міст і, отже, заощадити свої час і гроші.

 

• Оскільки робочий день центрів VFS довший, а кількість персоналу більша, час очікування для подачі заяви буде коротшим. У більшості випадків ви зможете подати заяву і супроводжуючі документи протягом 1 дня з моменту реєстрації вашої заяви на Порталі для заяв.

 

• VFS стягує плату за прийом документів у розмірі, що дорівнює 25,20 євро.

 

• При подачі заяви через візовий центр VFS вашій заяві надається пріоритет, а її розгляд займе не більше 5-7 робочих днів. Термін розгляду заяв, поданих безпосередньо в Посольство, зазвичай становить 10 робочих днів.

 

• VFS має систему відстежування, яка дозволяє перевірити, на якому етапі розгляду знаходиться ваша заява.

 

• VFS може запропонувати вам доступ до Інтернету, отже, ви можете зареєструвати вашу заяву прямо у візовому центрі.

 

• У центрах VFS ви можете скористатися  копіювальною технікою і кабінами миттєвого фото.

 

• Колл-центр VFS протягом усього робочого дня може відповісти на ваші запитання за номерами (+38) 044 5945495 або (+38) 050 1179052.

 

• VFS може також запропонувати інші послуги за окрему плату.

 

Процес подачі заяви:

 

Процес подачі заяви суттєво не зміниться. Як і раніше, ви повинні зареєструвати свою заяву на Порталі для заяв і сплатити візовий збір. Після реєстрації заяви в режимі онлайн (див. посилання на Портал для заяв праворуч) та сплати візового збору, замість бронюванні дати й часу для подачі документів у посольство відтепер ви можете звернутися до візового центру VFS. Ви можете зробити це онлайн тут (Контактна інформація VFS] або зателефонувавши по одному з вищезазначених номерів. VFS гарантує прийом усіх заявників протягом декількох днів, оскільки в будь-який час у візових центрах працюють кілька прийомних віконець. Зазвичай подача документів можлива у день звернення до візового центру.

 

Заявники, які потребують термінової візи (подача за 3 дні до подорожі), повинні також подавати заяву до візового центру  VFS. У цьому випадку потрібно доплатити 35 євро за швидку обробку заяви,  окрім випадків, коли заявник належить до однієї з категорій, які звільнені від сплати збору згідно Угоди між Норвегією і Україною про спрощення  візового режиму. VFS стягує цю додаткову плату безпосередньо у візовому центрі , або оплату можна здійснити банківським переказом. Будь ласка, зверніть увагу, що у пікові сезони посольство може бути не в змозі розглядати термінові заяви.

 

У зв’язку зі співпрацею з компанією VFS Посольство Норвегії в Києві кількість заявників, які зможуть подавати заяву безпосередньо у візовий відділ, зменшиться. Як і раніше, можна буде подавати візові заяви безпосередньо в посольство шляхом бронювання співбесіди через Портал для заяв, однак період очікування  співбесіди буде подовжено.

 

На нашу думку, співпраця з компанією VFS сприятиме поліпшенню рівня обслуговування наших заявників.