A | A | A
Norway’s official websites abroad

Дозвіл на навчання

Last updated: 06.09.2013 // Якщо ви бажаєте навчатися в Норвегії довше ніж три місяці, ви повинні подати заяву на дозвіл на проживання для студентів.

Зазвичай для отримання дозволу на навчання ви повинні бути прийняті на навчання до коледжу або університету. Однак, існують певні винятки з цього правила. Більш детальну інформацію можна знайти на веб-сторінці Імміграційного Управління Норвегії (UDI).

 

Зазвичай для отримання дозволу на навчання ви повинні бути прийняті на навчання на певному факультеті до офіційно визнаного навчального закладу на рівні коледжу або університету. Форма навчання має бути денною і давати право заявнику на повну фінансову підтримку з боку Норвезького державного освітнього позикового фонду. Ця вимога застосовується, навіть якщо ви плануєте фінансувати ваше перебування в інший спосіб, ніж через позику від Норвезького державного освітнього позикового фонду.

 

Якщо вас було зараховано до затвердженого навчального закладу, де програма навчання передбачає знання норвезької мови, вам може бути наданий дозвіл на проживання у Норвегії для проходження курсу норвезької мови на період до одного року.

 

Вивчення норвезької мови повинно відбуватися в затвердженому навчальному закладі інститутського або університетського рівня. Як правило, дозвіл на проживання не надається для проходження курсу норвезької мови перш ніж розпочати навчання у технічному коледжі. Зауважте, що іноземні громадяни, які є кваліфікованими працівниками, можуть отримати дозвіл на проживання на період до 1 року для вивчення норвезької мови.

 

Список документів

 

• Титульний лист, який заявник отримує електронною поштою у вигляді PDF-додатку після реєстрації заяви та бронювання дня і часу для подачі документів на Порталі для заяв.

 

• Це електронне повідомлення може іноді мати заголовок "Application received”(Вашу заяву отримано);

 

• 1 фотокартку паспортного зразка, зроблену протягом останніх трьох місяців; оригінал паспорта і ксерокопії використаних сторінок. Зауважте, що в паспорті має бути принаймні дві вільні сторінки з позначкою "ВІЗИ /VISAS". Якщо в паспорт і заяву включені діти, у паспорті мають бути дві додаткові вільні сторінки на кожну дитину;

 

• Ксерокопія усіх 16 сторінок внутрішнього паспорта для громадян України та національна ідентифікаційна картка для громадян Молдови;

 

• Лист про зарахування до школи/ університету у Норвегії із зазначенням вашого імені, докладною інформацією про тривалість і рівень навчання.

 

• Документи про житло в Норвегії, наприклад, договір оренди або підтвердження від університету щодо забезпечення житлом.

 

• Підтвердження фінансового забезпечення (прожиткового мінімуму), наприклад, документ про надання фінансової допомоги від Норвезького державного фонду освітніх позик, виписка з вашого банківського рахунку або підтвердження від навчального закладу про внесення грошей на ваш рахунок.

 

Якщо ви подаєте заяву за межами вашої країни проживання, будь ласка, надайте дійсний дозвіл на проживання в країні подачі заяви і його копію. Будь ласка, позначте галочками документи в Контрольному списку для дозволу на навчання, які ви додаєте, та принесіть цей список разом з документами у візовий відділ.

 

Будь ласка, позначте галочками документи у Списку 4 (див. посилання серед "Необхідні документи" у стовпчику справа), які ви додаєте, та принесіть цей список разом з документами.