A | A | A
Norway’s official websites abroad

Сезонний робітник

Last updated: 30.05.2011 // Сезонна робота – це некваліфікована робота, яка може виконуватися лише протягом певної пори року у зв'язку з кліматичними умовами, перебоями з наявністю сировини або через інші обставини. ДО типових сезонних галузей належать лісове господарство, сільське господарство, рибопереробна промисловість, розсадники рослин, ресторанна і туристична індустрії. Тимчасові роботи, такі як столярні, малярні та інші види ремонтно-реставраційних робіт не вважаються сезонною роботою.

Якщо ви маєте заміщувати працівника у зв'язку з його/її відпусткою, це повинно бути чітко зазначено у вашій заяві. Не існує жодних вимог щодо того, у який період року має бути така відпустка.

Як можна отримати дозвіл на проживання в якості сезонного робітника?
Немає жодних формальних кваліфікаційних вимог для отримання дозволу на сезонну роботу, але заявник має бути віком від 18 років і мати конкретну пропозицію про роботу. Пропозиція про роботу повинна містити опис роботи і кількість робочих годин на тиждень, розмір вашої погодинної заробітної плати і тривалість цієї пропозиції.

Якщо ви мали дозвіл на роботу в якості сезонного робітника протягом шести місяців, ви можете отримати новий аналогічний дозвіл лише по завершенню шестимісячного терміну перебування поза межами Норвегії.
 
Якщо ви отримали кілька дозволів як сезонний робітник, з тривалістю менше шести місяців, загальний термін перебування в Норвегії не може перевищувати шести місяців протягом дванадцятимісячного періоду.

Вимоги до посади
Зазвичай це має бути постійна повна зайнятість, але вона може бути розділена між кількома пропозиціями про роботу від одного й того ж або різних роботодавців.

оплата і умови праці не повинні бути гіршими, ніж ті, що передбачені чинним колективним договором або тарифною сіткою у цій галузі. У разі відсутності колективного договору або тарифної сітки, платня і умови праці повинні відповідати стандартному рівню для цієї роботи у цьому місці. Заявнику повинна бути гарантована мінімальна погодинна заробітна плата.

Необхідно отримати згоду від Адміністрації з питань праці і соціального забезпечення Норвегії (NAV) на видачу дозволу (ця умова не поширюється на сезонних робітників у сільському і лісовому господарствах). Ви отримуєте цю оцінку від регіонального офісу NAV. Зокрема, NAV здійснює оцінку, чи можна на цю  посаду найняти місцевих робітників або робітників з ЄЕЗ. Для заявників на дозвіл на сезонні роботи в сільському та лісовому господарствах згода від NAV  більше не потрібна.

Список документів: 

  • Титульний  лист який заявник отримує електронною поштою у вигляді PDF-додатку після реєстрації заяви та бронювання дня і часу для подачі документів на Порталі для заяв.
  • 1 фотокартку паспортного зразка, зроблену протягом останніх трьох місяців;
  • оригінал паспорта і ксерокопії використаних сторінок. Зауважте, що в паспорті має бути принаймні дві вільні сторінки з позначкою "ВІЗИ /VISAS";
  • Ксерокопія усіх 16 сторінок внутрішнього паспорта для громадян України та  національна ідентифікаційна картка для громадян Молдови;
  • "Пропозиція про роботу" від норвезького роботодавця за підписами обох сторін;
  • Документ, який гарантує заявнику забезпечення житлом на період дії заяви;
  • Попередня згода від NAV. Норвезький роботодавець повинен звернутися до NAV (служби зайнятості) в Норвегії для отримання попередньої згоди (forhåndstilsagn). Ця вимога не поширюється на сезонних робітників у сільському та лісовому господарстві.

Будь ласка, позначте галочками документи у Списку 3 (див. посилання серед "Необхідні документи" у стовпчику справа), які ви додаєте, та принесіть цей список разом з документами.