A | A | A
Norway’s official websites abroad

Відвідання батьками своїх дітей

Last updated: 26.05.2011 // Інформація для батьків, чиї діти проживають в Норвегії

 

Якщо у Вас є діти віком до 18 років, які проживають в Норвегії і з якими Ви збираєтеся жити разом або маєте право на відвідання їх, Ви можете подати заяву на возз'єднання родини.

 

Вам може бути наданий дозвіл на возз'єднання з дитиною в Норвегії у таких випадках:

• Ваша дитина є переселенцем або має статус біженця в Норвегії. Брати і сестри у віці до 18 років також можуть подавати заяву на возз'єднання з Вашою дитиною.

• Ваша дитина має норвезьке громадянство. Ви повинні проживати з дитиною на постійній основі та нести батьківську відповідальність за неї. Якщо ви перебуваєте у шлюбі або
  співмешкаєте з батьком/ матір’ю  дитини, ви повинні подати заяву на возз'єднання родини з Вашим чоловіком/дружиною або співмешканцем(-кою), а не з Вашим дитиною.

• Ваша дитина має норвезьке громадянство і проживала в іншій країні, в якій Ви мали право її відвідання. Якщо дитина переїздить до Норвегії для проживання з іншим зі своїх батьків, Вам
  може бути наданий дозвіл на проживання, аби продовжувати відвідувати її.

• Ви користуєтесь правом відвідання Вашої дитини, яка живе у Норвегії з іншим зі своїх батьків. У цьому випадку Ви повинні були проживати у Норвегії на підставі дозволу на проживання
  протягом останнього року.

Управління з питань імміграції може відхилити Вашу заяву, якщо в результаті отримання дозволу на проживання виникне ситуація двошлюбності батьків дитини (якщо один з батьків має нового чоловіка/ дружину або співмешканця(-ку).

 

Відвідання батьками своїх дітей на період до 9 місяців

Якщо у Вас є діти, які проживають в Норвегії, Ви також можете отримати дозвіл на проживання на період до 9 місяців з метою їх відвідання. Цей дозвіл може бути надано незалежно від віку дітей.

Цей дозвіл дає Вам право як одному з батьків відвідувати ваших дітей, що живуть у Норвегії, протягом 9 місяців. Цей дозвіл не дає Вам права працювати в Норвегії, і Ви повинні повернутися в свою країну по закінченні терміну його дії. Ви можете в’їжджати і виїжджати з Норвегії протягом строку дії дозволу.

Дозвіл не може бути подовжений, але Ви можете отримати новий 9-місячний дозвіл після того, як Ви прожили за межами Норвегії принаймні протягом 1 року. Якщо ви відвідували Норвегію протягом цього 1-річного періоду (наприклад, на підставі візи), вищезазначений період подовжується на період, еквівалентний тривалості такої поїздки в Норвегію.

 

Вимоги до дитини, яка проживає в Норвегії:

Дитина, яка проживає в Норвегії, повинна  мати громадянство Норвегії або іншої скандинавської країни, мати дозвіл на постійне проживання або дозвіл на проживання, який є підставою для отримання дозволу на постійне проживання. Дозвіл не залежить від віку дитини, тобто, Ви можете отримати дозвіл на відвідання дітей віком як до, так і старше 18 років.

Будь ласка, позначте галочками документи у Списку 2 (див. посилання серед "Необхідні документи" у стовпчику справа), які ви додаєте, та принесіть цей список разом з документами.