A | A | A
Norway’s official websites abroad

Дозвіл для нареченого(-ї)

Last updated: 26.05.2011 // Якщо Ви бажаєте взяти шлюб з особою, що проживає в Норвегії, Ви можете подати заяву на дозвіл на проживання в Норвегії з метою вступу в шлюб (дозвіл для нареченого(-ї)). Дозвіл дійсний протягом шести місяців, і ви повинні взяти шлюб протягом терміну його дії. Після одруження Ви можете подати заяву на возз'єднання родини з вашим чоловіком/ дружиною.

Мета цього дозволу – надати Вам можливість взяти шлюб у Норвегії. Ви повинні проживати разом з Вашим нареченим(-ною) в Норвегії протягом періоду дії дозволу. У разі неукладення шлюбу протягом шести місяців Ви повинні залишити Норвегію.

Після укладення шлюбу Ви повинні подати заяву на возз'єднання родини з вашим чоловіком/ жінкою і проживання у Норвегії. Ви повинні подати заяву на возз'єднання родини до закінчення терміну дії вашого дозволу нареченого (-ї), і Ви можете перебувати у Норвегії, поки Ваша заява знаходиться на розгляді.

Ви не маєте права на безкоштовне навчання норвезькій мові, перебуваючи в Норвегії на підставі дозволу для нареченого (-ї). Дізнатися більше про Ваші права та обов'язки можна на вебсайті Управління з питань інтеграції та різноманіття (IMDi).

Ви можете в’їжджати в і виїжджати з Норвегії, а також працювати там протягом терміну дії дозволу для нареченого(-ї).

Ви можете звернутися за дозволом для нареченого (-ї), якщо людина, з якою Ви збираєтеся взяти шлюб, є  громадянином Норвегії або проживає в Норвегії і має дозвіл на постійне проживання або дозвіл на проживання, який є підґрунтям для дозволу на постійне проживання.

Ваші діти не можуть подавати заяву на возз'єднання родини, доки Ви знаходитесь у Норвегії на підставі дозволу для нареченого(-ї), оскільки він не є підставою для возз'єднання родини.

Якщо Ви збираєтеся взяти шлюб з громадянином(-кою) ЄЕЗ, який (яка) має право на проживання в Норвегії, Ви можете звернутися за дозволом для нареченого(-ї). Право нареченого(-ї) на проживання дійсне лише протягом шести місяців, тому шлюб має буде укладений у цей період. Однак, якщо Ви є громадянином країни ЄЕЗ і шукаєте роботу в Норвегії, Ви можете перебувати в Норвегії без вищезгаданого дозволу на строк до трьох або шести місяців. Ви можете взяти шлюб під час перебування в Норвегії.

 Будь ласка, позначте галочками документи у Списку 2 (див. посилання серед "Необхідні документи" у стовпчику справа), які ви додаєте, та принесіть цей список разом з документами.