A | A | A
Norway’s official websites abroad

Про шенгенські візи

Last updated: 30.05.2011 // Норвегія є частиною Шенгенської зони. Громадяни країн, що належать до цієї зони, можуть вільно подорожувати цими країнами. Те ж саме стосується іноземних громадян, які мають дозвіл на проживання в одній з країн-членів. 25 держав-членів: Австрія, Бельгія, Чеська Республіка, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Угорщина, Ісландія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Норвегія, Польща, Словаччина, Словенія, Португалія, Іспанія, Швеція і Швейцарія.

Посольство Норвегії в Києві видає шенгенські візи для громадян і жителів України, Білорусі та Молдови для поїздок до Норвегії. Шенгенська віза для подорожі до Норвегії діє у всіх країнах Європи, які є частиною Шенгенської угоди. Будь ласка, врахуйте, що деякі громадяни третіх країн спрямовуються на додаткові консультації, тому час розгляду справи у цих випадках може бути довше. Шенгенська віза –це короткострокова віза на термін до 90 днів в Шенгенській зоні протягом шести місяців. Після 90 днів, проведених у зоні Шенгену, заявник має маво їхати до зони Шенгену не раніше, ніж за 90 днів. Кандидати, які мають намір працювати або перебувати в Шенгені, більш ніж за 90 днів, мають подати заяву на дозвіл на проживання.

 

 

 

Шенгенська віза може бути надана заявникам, які збираються в Норвегію для туризму, бізнесу, для відвідування родини і т. д., з наміром повернутися в країну проживання заявника. Не можливо подати заяву про дозвіл на проживання (сімейна імміграція, робота, Au-Pair, і т.д.) перебкваючи у Норвегії за шенгенською візою, і не має на роботу (оплачувану або неоплачувану). Шенгенська віза, як правило, не продовжується в Норвегії. Віза не дає Вам право на роботу або виконувати будь-який вид підприємницької діяльності під час Вашого візиту. Якщо ви хочете працювати або залишатися протягом тривалого періоду в Норвегії, Ви повинні подати заяву на конкретний дозвіл .

За угодою, Посольство Франції в Мінську, уповноважене видавати шенгенські візи до Норвегії для громадян та жителів Республіки Білорусь.
Віза звичайно видається на одноразовий в'їзд. Якщо ви плануєте виїжджати за межі Шенгенської зони і повертатися протягом терміну дії візи, ви повинні вказати на  "два або кілька записів 'при подачі заяви на візу. Ви повинні також пояснити, чому вам потрібно декілька в
̕ їздів. Щоб дізнатися більше про практику видачі багаторазових віз посольстом натисніть тут:


Якщо у вас є особливі потреби, Ви можете оформити візу, яка дійсна на багаторазовий в'їзд протягом періоду на строк до п'яти років. Такі візи доступні тільки для певних категорій заявників, наприклад, ділових людей, членів сімей осіб, які мають дійсний дозвіл на проживання в Норвегії, членів сім'ї норвезьких громадян, які проживають за кордоном і т.д.
Подавати документи необхідно не раніше, ніж за 90 днів до запланованої поїздки. Якщо заяву буде схвалено, дата останнього  дня перебування заявника у зоні Шенгену становить 90 днів з моменту, коли було прийнято рішення.


Заявники, які бажають відвідати країну Шенгенської зони повинні подати заяву на візу в посольство або консульство цієї країни.

 

Заявники, які бажають відвідати кілька шенгенських країн, повинні звертатися в посольство або консульство тієї країни, яка є головним пунктом призначення (тобто там, де заявник буде проводити більшу частину днів).
Заявники, які бажають відвідати кілька шенгенських країн, але не мають основного призначення (тобто заявник має намір провести рівну кількість днів у кожній країні), повинні звернутися до посольства або консульства  першої країни Шенгенської угоди, яку перетинатимуть.
Питання проприйняття рішення щодо видачі шенгенських віз є дискреційним і залежить від розгляду кожного окремого випадку, в тому числі мети візиту і наміру повернутися.